Nejčastější příčiny dopravních nehod

„Jedu devadesát za každého počasí. Mám vše přeci pod kontrolou.“ Taková slova můžete slyšet od pár řidičů. Většina by si upřímně řečeno pár desítek kilometrů přidala. Ale pod kontrolou rozhodně neznamená jezdit pokaždé stejně rychle. Pokud je vozovka hodně mokrá, může dojít k takzvanému aquaplaningu, který způsobuje, že plujete na silnici. V takovém momentu vás auto vůbec neposlouchá. Naopak, dělá si, co chce a může dojít až ke smyku. Takže pokud je námraza nebo prší, tak si raději přibrzděte.

Jízda bez přestávek, dlouhé hladovění a tak málo času. To všechno spěje k tomu, aby lidé jedli za volantem. Další věc, která by sem spadala, je telefonování za jízdy, hledání ztraceného cd nebo čtení z mapy. Měli bychom si pamatovat, že na volant patří obě ruce!

Couváme, couváme, couváme a najednou bum! Sakra, zapomněli jsme kontrolovat druhou stranu. V lepším případě to odnese uražené zrcátko, v horším to do nás někdo napálí. Na couvání platí jen jedna zásada – jezdit pomalu a koukat do všech zrcátek.  

Zapomínáme sledovat dopravní značení, bavíme se se spolujezdcem a nesledujeme auta, špatně dáváme přednost, jezdíme příliš rychle a další chyby. Češi jsou prostě nepoučitelní.

V autoškole do nás hučí „dvě sekundy rozestupu“! Co to ale znamená? A jak se to počítá? Na metry to bohužel převést nejde. Možná bychom se v tom lépe orientovali, ale musíme si vystačit s tím, že pokud jedeme rychleji, potřebuje větší rozestup, než když jedeme pomaleji. Obecně platí, že když jedeme devadesát, měli bychom si udržet rozestup přibližně padesát metrů.

Jedeme rychle, jsme králové silnic, svět je náš. Jenže pak většinou skončíme v příkopu.

Někteří lidé dávají přednost i tam, kde ji mají oni a někteří nedávají nikde. A nejedná se jen o Pražáky. Silnice ale patří všem, to bychom měli vědět. Svým chováním neohrožujeme jenom sebe, ale i lidi kolem sebe.

Předjíždíme, protože pospícháme, potřebujeme být už přece za dvacet minut v práci! Ale pak jede v protisměru auto a my rychle přemýšlíme, jak se zpátky zařadit do pravého pruhu. A bohužel ne vždy to jde. Kvůli předjíždění vzniká většina dopravních nehod. 

Tip : Potřebujete sjednat povinné ručení a nevíte si rady? Vyzkušejte porovnávač, který vám najde nejlevnější povinné ručení na trhu.

Navštivte také

Doména www.napravo.cz

Pagerank: 0

S-rank:

Návštěvnost: Doposud 20081 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.napravo.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář